close
ImproveTipy

4 tipy na soustředění

Všichni známe ten pocit máme milion věcí na práci, ale naše mysl se ne a ne soustředit. Místo toho abychom napsali tu odbornou esej, kterou musíme do zítřka odevzdat, chatujeme s přáteli, uklízíme pokoj (což je ale alespoň záslužná činnost), koukáme na vtipná kočičí videa nebo prostě jen pohledem probodáváme bílou zeď před námi. Přečtěte si pár tipů na to, jak řídit svojí mysl a úspěšně dokončit rozdělanou práci!

1. Hudba

Spousta lidí tvrdí, že poslech hudby je při práci rozptyluje, ale pokud najdete správný playlist, hudba může být velkým pomocníkem. Nejlepší jsou ty beze slov, u kterých nebudete mít potřebu si zpívat. Takže nejvhodnější je hudba na jógu, instrumentální hudba případně i house. Na internetu je spousta playlistů už hotových, tak zkuste prohledat Apple Music nebo Spotify a určitě si vyberete!

2. Protáhněte se

Neříkám, že kdykoliv se vaše mysl začne rozbíhat všemi směry, měli byste okamžitě vstát a zamířit do posilovny. Myslím, že ani vašemu šéfovi by se to moc nelíbilo… Ale zkuste si dát pauzu, protáhnout se, nadechnout, vydechnout. Pokud můžete, doporučuji si dát přinejmenším pěti minutovou procházku, i kdyby to znamenalo, jen třikrát dokola obejít kancelář.

Přečti si taky: Číst, hrát, meditovat – recept pro chytrý mozek

3. Zhasněte

Naše oči se snadno unaví, zvláště pokud pracujete každý den na počítači. To zatěžuje náš mozek, který se pak není schopen plně soustředit. Takže pokud cítíte, že vás začínají oči bolet, zhasněte/ztlumte světlo, nebo na 5 minutek zavřete oči.

4. Cold Turkey

Pokud se nemůžete k ničemu dokopat jen proto, že vás neustále láká prohlížet dokola a dokola novinky na Facebooku, fotky na Instagramu, tweety na Twitteru apod. i pro vás mám řešení! Aplikaci nesoucí jméno Cold Turkey, která vám na vámi určenou dobu všechny sociální sítě zablokuje. Nezvratně. Takže při práci budete mít přístup na Facebook, Instagram, nebo třeba všechno dohromady, odepřen. Ha ha! A pokud byste náhodou ztratili motivaci a snažili se některou ze sítí stejně zobrazit, vyskočí vám místo úvodní fotky jeden z široké škály motivačních citátů.

Doufám, že aplikaci někdy vyzkoušíte a že vám v soustředění pomůže.

Kam dál: 6 věcí, které by ses měl naučit


Tipy, jak se nebát a zařídit si život po svém, najdeš na Facebooku. 👍

Tags : aplikacehudbasoustředenísvětlo

2 komentáře

  1. Já si udělám silný čaj, ať mám práci příjemnější a pak si prostě přikážu se soustředit. 😀 Většinou to funguje, ale je mnohem lepší, když jsem sama doma.

    1. To by mohl být další z tipů na soustředění – něčím si práci zpříjemnit. 🙂 Takže ti vlastně pomáhá vlastní silná vůle?

Leave a Response