close
Explore

5 inšpiratívnych výrokov Billa Gatesa

Meno tohto muža sa stalo pre mnohých už synonymom úspechu. Je vzorom pre mnohých, ktorí kráčajú za svojimi snami a je dôkazom toho, že nevzdávať sa a veriť v seba samého je to najdôležitejšie. Jeden z dlhodobo najbohatších ľudí sveta, zakladateľ legendy Microsoft, však svojej kariére nevďačí len tak pre nič za nič. Programovať začal už ako 13-ročný, v tomto veku vytvoril aj svoj prvý program, Tic-Tac-Toe. V 17-tich rokoch už otváral svoju prvú firmu.

Poďme sa pozrieť na 5 nepochybne zaujímavých myšlienok tohto brilantného podnikateľa, autora a filantropa.

1. „Vaši najnespokojnejší zákazníci sú vašim najväčším zdrojom učenia sa.“

Poznáte to. Ked Vás niekto pochváli, určite to príjemne pohladí na duši. Ale ked Vás niekto skritizuje, donúti Vás to zamyslieť sa nad sebou a prehodnotiť situáciu, čo je nepochybne následný krok vpred.

2. „Nikdy sa na tomto svete neporovnávajte s nikým iným. Ak tak urobíte, urazíte samých seba.“

Ste jedinečná bytosť. Originál. Vo svojej podstate nenapodobiteľný. Najlepšie porovnávanie je s vlastným JA z pred týždna, mesiaca, roka…

3. „Život nie je fér. Zvyknite si na to.“

Aj ked je táto myšlienka niekedy pravdivá, snažte sa napriek všetkému ľudom pomáhať, vychádzať v ústrety, ak sa to dá. Skrátka budte dobrým človekom. Je to to najvačšie poslanie v živote. Verte alebo nie, raz sa Vám všetko vráti.

4. „Microsoft mal v minulosti veľa konkurentov. Ale dnes ich nájdete iba v múzeách.“

Neustále zdokonaľovanie, posúvanie sa vpred krôčik po krôčiku je to, čo z Vás v dôsledku spraví tých najlepších. Hlavne nezastavujte a napredujte. Nenechajte sa nikým ovplyvniť a stojte si za svojim ak ste presvedčení, že je to správne.

5. „Pokiaľ chcete dosiahnuť veľký úspech, budete musieť niekedy prijať veľké riziko.“

Bez riskovania sa v ceste za úspechom  neozaobídete. Ak sa to však nakoniec podarí, ten pocit bude neopísateľný. Tak prečo to aspoň neskúsiť?

Zaujúmavosti zo života Billa Gatesa nájdete na Noizz.sk.

Kam dál: 6 knih, které inspirovaly miliardáře Elona Muska


Čerstvé menu pro všechny hladové na Facebooku. 👍

Tags : Bill Gatesvýroky

Leave a Response