close
ImproveTipy

6 BLOGGING TOOLS: USNADNI SI PRÁCI BLOGERA

Místo, kde můžete téměř neomezeně sdílet se světem vlastní obsah. Moderní způsob jak rozšířit své podnikání. Dnes tak populární a rozšířené médium – blog. Jak ho ale efektivně sestavit a naplnit originální tvorbou? Psaní, publikace i následná propagace zaberou samy o sobě hodně času. Proto vám představím pár užitečných nástrojů, které nejen že pomohou s hledáním nových nápadů, ale také usnadní tvorbu a plánování článků.

1. Portent

Co si budeme povídat, titulky jsou mnohdy tím nejzapeklitějším, co nás při psaní článků potká. Vytvoření efektivního a poutavého titulku dá občas pořádně zabrat, a právě v těchto situacích se hodí Portent – Title Maker. Stačí zadat určité klíčové slovo a dostanete nabídku několika různých návrhů, doplněných o užitečné tipy pro volbu slov.

2. Buzzsumo

Pro vylepšení vašeho nápadu nebo k pohledu na úspěšnost určitých obsahů vám skvěle pomůže aplikace Buzzsumo. Po zadání libovolného klíčového slova, nebo přímo zaměření vašeho blogu, získáte velké množství zdrojů. Mimo jiné třeba kde se o daném tématu psalo, co se o něm psalo a jak byl článek oblíbený.

Přečti si také: TOP 10 stránek pro tvoje samostudium

3. Grammarly

Když už si dokážeme stanovit, co napsat a jaký zvolit titulek, přichází čas realizace článku. Při tom však může nastat úplně běžný problém: správná gramatika. To je pak výborným pomocníkem Grammarly.com. Online kontrola příspěvků zdarma. Web nabízí i placenou verzi, kdy vám navíc s každou kontrolou gramatiky nabídne pár dalších tipů na změny a širší úpravu.

4. Hemingway Editor

Bezplatná marketingová pomůcka pro rozbor textu. Aplikace Hemingway analyzuje váš článek. Pěti různými barvami zvýrazní například moc složité a dlouhé věty. Díky barvám pak poznáte, kde smazat trpný rod slovesa, kterou větu zkrátit nebo jaký jednodušší výraz použít.

5. Canva

Málokdo má při psaní ještě dostatek času na návrh doplňující grafiky blogu. Pokud ale využijete Canvu, dokážete během pár minut vytvořit profesionálně vypadající obrázek. Mimo jiné můžete použít šablony pro jídelní menu, příspěvky na Facebook a reklamní plakát.

6. Trello

Práce v týmu dá občas pořádně zabrat. Domluvit se ohledně témat, uzávěrek a tak podobně není prostřednictvím mailu zrovna praktické. A proto bych ráda doporučila právě Trello. Úžasný způsob, jak přehledně uspořádat řízení projektů. Na jednoduché nástěnce můžete kontrolovat, kdo má co za úkol, jak probíhá práce, co je hotové a co naopak ne.

Kam dál: 6 věcí, které by ses měl naučit


Čerstvé menu pro všechny hladové na Facebooku. 👍

Tags : aplikaceBuzzsumocanvaGrammarlyHemingway EditorpomocPortenttrello

1 komentář

Leave a Response