close
Explore

Helenka Přibylová – nadějná fotografka

Jsme v době, kdy už my mladí máme neomezené možnosti. Spousta z nás si jich však neváží
a nevyužívá je. Neuvědomujeme si, jak úžasné je, že můžeme cestovat . Na druhou stranu jsou mezi námi i výjimky, na které jsme hrdí a s radostí je vyzdvihujeme. I já bych ráda vyzdvihla jednu slečnu.

Teprve patnáctiletá Helena Přibylová se věnuje zpěvu, tanci a focení. Mnozí z nás by si mohli říct: „Co na tom? To není nic neobvyklého.“ Co je však na Helče výjimečné, je její schopnost dotahovat věci do konce. Fotit začala ve třinácti letech, když na Instagramu sledovala Hynka Hampla, který ji uchvátil svými fotografiemi. Rozhodla se, že se pokusí o něco podobného a zjistila, že má na focení nejen talent a cit, ale hlavně ji baví.

Po dvou letech se ve focení posunula neuvěřitelným způsobem, když vezmeme v potaz její věk. Fotí nejen přírodu, ale taky lidi. I přesto, že z focení nemá žádné peníze, ale „pouze“ dobrý pocit, vyplňuje tím každý volný čas. Každý víkend se jí ozve někdo nový, s kým nafotí pár fotografií a zase si tak přidá pár snímků do svého portfolia. 

Přečtěte si také: A kde se schovává tvoje vášeň?

Na Instagramu má necelý 1,5 tisíce sledovatelů a každým dnem jich přibývá. Sledovatelé či peníze pro Helenu však nejsou prioritní, do budoucna by si přála studovat biochemii, nebo forenzní vědu a focení mít spíše jako relaxaci.

Sama tvrdí: „Focení je pro mě radost a poznávání nových zážitků.“

A vzpomínek je opravdu víc než dost, není tomu tak dlouho, co lezla na strom kvůli pěknému záběru a vyvrkla si u toho kotník. Ne, že by ji to odradilo od dalšího lezení. Důležité je stanovit si své cíle. Helenin momentální cíl je stále se zdokonalovat a třeba jednou být i oslovena nějakým známým fotografem. Hlavně však nepřestat mít fotografování jako zábavu.

Kam dál: Dělej co tě baví!


Čerstvé menu pro všechny hladové na Facebooku. 👍

 

Tags : fotografováníHelena Přibylováhobby

Leave a Response