close
ImproveTipy

Jsi úžasný! Víš to?

Cestou po poli jdou dva muži, kteří se vrací ze své cesty zpátky domů. Oba si vydělali nějakou tu korunu, jeden se však vrací plný zklamání a druhý s velkým úsměvem na tváři. V čem se skrývá jeho tajemství?

Muž plný zatrpklosti vidí svou cestu jako neúspěch. Představoval si, že se v zahraničí uchytí a vybuduje kariéru snů. A jak přemýšlí muž s úsměvem na tváři? Je na sebe velmi hrdý, dokonce pyšný! Vydal se do cizí země, kde získal spoustu zkušeností, naučil se cizí jazyk a dokonce si i vydělal. Je to pašák!

To, jak vnímáme sami sebe velmi ovlivňuje kvalitu našeho života. Pokud sami sebe neustále kritizujeme  a díváme se na svůj život skrze černé brýle, pokud nemáme sami sebe rádi, jak si pak máme věřit a jak můžeme chtít, aby na nás ostatní vzhlíželi s respektem. Zdravá dávka sebedůvěry  a sebelásky nemusí být nutně znakem arogance a nadřazenosti, ba naopak charakteristickou vlastností vyrovnaného člověka. Když věříme sami v sebe, tak se každý úkol může zdát jako maličkost!

Jak však toho dosáhnout? Zde je pár tipů, které ti mohou pomoct.

Buď svým „guru“

Žijeme ve světě internetových celebrit, které sledujeme a obdivujeme na Instagramu, Facebooku, YouTube a tak dále. Ze všech stran nás obklopují takzvaní guru a lidé, kteří nám říkají, jak žít náš život. Vzhlížíme k ostatním a snažíme se napodobovat jejich image, ovšem často zapomínáme na to, kým doopravdy jsme. Lidé, kteří něčeho již v životě dosáhli, nám rozhodně mohou být inspirací, ovšem nesmíme je pouze slepě následovat.

Proč se snažit někoho kopírovat a napodobovat, když každý z nás jsme originál! Není potřeba si hrát na něco, co nejsme či se snažit být někým jiným. Každý z nás jsme odlišný a to je právě to, co nás dělá jedinečným! Zapomeň tedy na všechny celebrity, které se jeví být navenek lepší, chytřejší či krásnější než ostatní. Ve skutečnosti jsou to normální lidi jako ty. Neboj se místo toho objevovat sám sebe a buď pouze svou nejlepší verzí. Opravdu není potřeba být další ovcí ve stádě, když ty sám můžeš být pasáčkem.

Přečti si také: Neporovnávejte se s ostatními

Oceňuj i sám sebe

Díky tlaku okolí, rodiny či přátel často zapomínáme na své silné stránky a pozitivní vlastnosti. Několikrát denně slýcháme ve škole či práci, co děláme špatně. Ovšem kolik lidí nám denně dává komplimenty? Pokud nemáme ve svém okolí lidi, kteří nás umí řádně ocenit, holt to musíme někdy udělat sami!

Zkus se každé ráno podívat do zrcadla a vyjmenuj několik věcí, kterých si sám na sobě ceníš či ve kterých vynikáš. Neboj se najít své silné stránky a buď si jich vědom. Může se jednat opravdu o cokoliv, každá maličkost se počítá. Ať už se jedná o tvůj zářivý úsměv či dobrý smysl pro humor, zkus si tyto věci vypsat a měj je na očích. Připomenutí tvých silných stránek ti pomůže věřit více v sám sebe a být tím více spokojenější sám se sebou a tím i šťastnější.

Přehlížej lidi, kteří vše pouze kritizují

Ve světě existují lidé, kterým se nezavděčíte, ani kdyby jste pro ně postavili Eifelovku. Nikdy se nemůžeme zavděčit všem a je potřeba si uvědomit, že holt nejsme šálek čaje pro každého. Musíme však přehlížet lidi, kteří nás neustále pouze kritizují či shazují. Znáte lidi, kterým když řeknete své sny a cíle, vás pouze ujistí o tom, jak je to nemožné? Či na vás jen vidí to špatné a říkají vám, jak byste se měli změnit?

Změna je součástí života a kritika od ostatních nás může vést ke zlepšení a sebereflexi, ovšem nikdo by nás neměl nutit, být někým jiným. Lidé, kteří na nás neustále pouze vznášejí kritiku či nás dokonce ponižují a shazují, mohou působit jako takzvaní „energitičtí upíři“, neboli lidé, kteří vysávají naši drahocennou energii.

Takoví lidé tímto často skrývají své nedostatky nebo se snaží zvýšit si sebevědomí na úkor ostatních. Pokud někoho takového znáš, zkus si z jeho chování nedělat velkou hlavu a zamysli se nad tím, proč jedná tak, jak jedná. Možná má problémy doma či si na nás vylívá svou zlost. Každopádně je potřeba si uvědomit, že problém nespočívá v tobě!

Neboj se také odstranit ze svého života lidi, kteří na tebe působí pouze negativně a místo toho, aby nám byli dobrými  společníky, tak nám pouze ubírají naší energii. Je lepší mít ve svém okolí méně přátel, ale za to opravdových!

Ovšem – všeho s mírou

Neboj se tedy milovat sám sebe a buď si vědom své hodnoty. Nezapomeň však, že nadmíru všeho škodí a neměli bychom zapomenout být pokorní a nenechat si přerůst svoji lásku přes hlavu!

Kam dál: Pozitivní myšlení – Karolína Draxlerová


Čerstvé menu pro všechny hladové na Facebooku. 👍

Tags : gurujsi úžasnýoceňuj sám sebe

Leave a Response