close
Explore

Knihy, které mi vzaly i daly

Přerovnat moji knihovnu, to je práce na několik hodin. A dá to zabrat víc, než fitko. No fakt! Ale já jsem snílek a správný snílek by měl mít zabořený nos do knihy. Proto už jsem si vyhradila jednu místnost jen na knihy a čtení. Ráda bych vám představila několik, dle mě úžasných, děl, které mě inspirovaly. Věřím, že každý, kdo si je přečte, se jimi nechá inspirovat, k čemukoliv. Ukážu vám, co jsem si z nich odnesla já.

1. Jíst, meditovat, milovat

Kniha od E. Gilbert je u mě v tomto žebříčku bezkonkurenčně na prvním místě. Každá kapitola, stránka či věta mi dodávaly pocit, že dokážu cokoliv, co si umanu. Je to pravdivý příběh autorky, která se rozhodla změnit svůj život. Rozvedla se a vycestovala do třech zemí – Itálie, Indie a Indonésie. Každá země ji naučila něco. V Itálii se dozvěděla, jak moc skvělé jídlo může být, a že učit se nový jazyk můžete v kterémkoliv věku. Indie ji naučila, jak pomocí meditace objevit svou vnitřní vyrovnanost. A Indonésie? No… však vy už tušíte.

2. 77 pravidel pro úspěšná přání

Člověk si po přečtení uvědomí, že život je mnohem veselejší, než se zdá. Přečtěte si 77 pravidel Pierra Frenckha a naučte se, jak správně si přát. Je jedno, čeho se vaše přání týká. Kariéry, přátelství, zdraví, lásky, úspěchu nebo čehokoliv jiného. Důlěžité je, jak si to přejete. Získejte pomocí několika jednoduchých úkolů a cvičení schopnost přát si. Protože úspěšná přání, nemají hranice. Je jen na vás, kdy se do nich pustíte.

Přečti si také: Proč ženy o všem příliš přemýšlejí

3. Muž, který sázel stromy

Krátká kniha, která se odehrává v první polovině minulého století. Vypráví o muži, který myslel víc na přírodu, než na sebe. Víc na budoucnost nás všech, než na své momentální blaho. Tento člověk se rozhodl věnovat svůj čas sázení nových stromů do krajiny, o kterou se nikdo nestaral. Je to silný příběh, který by měl každého přinutit se zastavit. Zastavit a pomyslet na to, co můžeme i my udělat pro náš svět. Největší hrdinové, totiž často nebývají vidět.

4. Hledání Aljašky

Ze všech knih Johna Greena mám právě tuto nejraději. Naučila mě, že člověk dostane v životě několik šancí, několik nových začátků. Zjistila jsem, že je jen na nás, kým budeme. A hlavně si nemusíme na nic hrát, abychom byli oblíbení. Občas stačí být šílení, být sami sebou.

5. My děti ze stanice ZOO

Každý z nás má představu, o čem ta kniha je, ale málokdo ji přečetl. Možná někteří nenašli odvahu, možná vás to ani neláká. Jisté však je, že tahle kniha vám bude v hlavě vrtat ještě dlouho po dočtení. Uvědomila jsem si, jak šťastný mám život, jak moc si ho chci udržet, a jak moc chci, aby byl lepší a nikdy nesklouzl k horšímu. Je jen na nás, jakou cestu si v životě zvolíme a já si myslím, že není špatné si přečíst knihu o lidech, kteří si zvolili špatně.

6. Pravidla úspěchu

Člověk se v dětství naučí, jak se chovat a jak reagovat na různé situace. Tak nějak tohle všechno během dospělosti upevňujeme a je fakt, že jsem si nikdy nebyla jistá, jestli se člověk může změnit. A doteď to nevím tak úplně, ale díky téhle knize vím, že člověk může změnit do určité míry svoje chování a vystupování, naučit se spoustě věcem, a že na věku vlastně vůbec nesejde.

Kam dál: 6 knih, které inspirovaly miliardáře Elona Muska


Máš ještě hlad? Čerstvé menu pro všechny hladové na Facebooku. 👍

Tags : books

Leave a Response