close
Improve

Nehroť to: Pár tipů, jak být pozitivní a nezbláznit se z toho

Štěstí nespočívá v tom, kolik máte štěstí, ale v tom, jak se poperete se smůlou. Tak si přečtěte pár mých – poněkud bohémských – rad, které mě udělaly šťastnější a možná pomůžou i vám. Jsou totiž lehce free, oproti časákovým návodům.

Nehroť to, jo?

Znáš takový ten záchvěv energie, když si čteš časopis, plný pozitivně naladěných myšlenek? Už si v hlavě plánuješ, jak začneš minimálně s polovinou těch věcí. Meditovat a líp jíst, pro začátek. V duchu nadáváš, že zrovna sedíš ve vlaku, škole nebo kdekoliv jinde, protože nemůžeš ihned začít. A jakmile přijdeš domů, už se k tomu nedokopeš. Je toho tolik, co bys měl změnit. A že na to potřebuješ spoustu času, který nemáš. Ale proč? Nemusíš přeci začít v jeden den se zdravým životním stylem, cvičením a pozitivními myšlenkami najednou. 

Začni zlehka. Najdi si něco, co tě baví, něco na co máš čas, něco co tě udělá šťastným. Třeba i drobnost. Já už si chci dlouho vytvořit nástěnku svých cílů. Všichni o ní mluví, všichni ji mají a moje jediná nástěnka je s fotkami pěkných herců (ne, že by mi to nedodávalo pozitivní energii). Pořád se bojím, že ji musím nějak vyzdobit apod. Na to čas fakt nemám. Když nad tím přemýšlím, můžu ji vyzdobit časem. Nebo tam dát jen barevný papírky. Chci mít na očích cíle, ne třpytky. Ale to je můj názor, ty si to udělej, jak chceš. Protože je to tvoje pozitivní myšlení. Ne autora z časopisu.

Zkrátka a dobře – Jdi na to pomalu a udělej si to podle sebe.

Začni jednou věcí, zbytek se přídá.

Wo co go?

Vymyslela jsem si 101 výmluv, proč nezačít s meditací. Nechápu proč, když chce člověk něco zkusit, tak by měl. Vždyť v dnešní době máme tolik možností! Jsem jediná, kdo se často nechá odradit strachem, že na něco nebude mít čas nebo mu to nepůjde? Přitom o nic nejde. Můžeš zkusit všechno, fakt se nemůže stát nic strašného. Třeba tě to nebude bavit, třeba na to nebudeš mít čas a třeba ti to nepůjde. Tak se ptám „wo co go?“ Můžeš s tím vždycky seknout a můžeš v tom vždycky pokračovat, i když budeš jelito. Zkoušej nové věci a hledej něco, co tě bude dělat šťastným.

Ať už se chceš učit norsky, lézt na skály nebo být profesionálním vrhačem nožů.


Můj styl, moje rozhodnutí!

Na kolenou tě prosím. Neboj se nosit to, co se ti líbí. Myslím to vážně, pokud chceš nosit punčochy jako Pipi Dlouhá punčocha, tak je nos. A jestli si chceš do vlasů uvázat šátek bandana jako Zac Efron v High School Musical, tak to prostě udělej. Třeba nos indiánskou čelenku, je to jedno. Oblékej si cokoliv, co se ti líbí, a nenech ostatní, aby ti svým názorem zkazili radost. Je přeci jedno, jestli si o tobě nějaký prodavač pomyslí, že jsi gay, protože máš růžovou košili nebo jestli tě zdrbne sousedka za to, že máš retro sukni. Věř tomu, že když se oblékneš jako hipster, spousta lidí se za tebou sice otočí. Ale spíš proto, aby ocenili tvou odvahu. A ta hrstka hejtrů? Ach Bože, kdo by si s nimi dělal starosti? Vezmi si roztrhané triko své oblíbené kapely a vzhůru do města, protože věř tomu nebo ne, překonání vlastního strachu člověka činí nejšťastnějším.

A je vážně osvobozující pocit nosit to, co se líbí tobě a ne to, co je schválené společností.

Klidně vytáhni ze skříně šaty po babičce.

 Zábava prací, práce zábavou!

Kolikrát jsi někoho slyšel nadávat na svou práci (učitelům odpouštíme)? Je hezké mít spoustu peněz, ale není hezké za to obětovat své životní štěstí. Ať už si hledáš letní brigádu nebo vybíráš vysokou školu, koukej v první řadě na to, jestli tě to bude bavit. Tohle je možná rada, kterou ti dá každý druhý, ale zároveň je to něco, čím se neřídí skoro nikdo. Lidé berou to co je, vybírají si ty nejjednodušší možnosti a nepřemýšlejí nad tím, co chtějí doopravdy. Neboj se zvolit si tu složitější cestu. Dobře víš, co tě baví a znáš svoje možnosti. A pokud ne, strejda Google rád pomůže. 

Stačí, že se budeš řídit klidně jen jednou radou. Nebo jen půlkou rady. Hlavní  je, aby si našel cestu ke svému štěstí a pozitivnímu životu.

A nezapomeň, že štěstí spočívá v tom, jak statečně překonáváš svoje překážky.

Čti také: Jak si uspořádat nápady: zkus myšlenkové mapy


Ještě máš hlad? Tak mrkni na náš Facebook. 👍

Tags : positivepositive mindpozitivní myšlení

Leave a Response