close
Explore

Pozitivní myšlení – Karolína Draxlerová

Asi tak v polovině rozhovoru jsem pochopila, že název „Život v Itálii“ se k tomuhle článku hodit nebude. A na konci už mi bylo jasné, že ani „Jak cestovat“ není ten nejlepší titulek. Tenhle článek totiž nebude návod, bude to příběh mladé a energické slečny, která má pozitivní myšlení. Příběh, který vás možná nakopne či navede k cestování i přesto, že to návod nebude.

Rozhovor s Karolínou Draxlerovou pro mě byl příjemně strávenou hodinou. Ráda poslouchám cizí životní příběhy a Kája patří mezi lidi, kteří rozhodně mají co vyprávět. Už od mala si přála cestovat. Jako malá holka koukala na mapu a představovala si, kam všude se dostane. A je snad něco krásnějšího, než splněné dětské sny?

Prvním impulzem pro ni byla nejspíš maminka, která se přestěhovala do Itálie. Karolína v té době studovala SŠ cestovního ruchu. Když střední školu ukončovala, jela na prázdniny za mamkou a jako číšnice si v hotelu vydělala nějaké peníze. Po návratu nastoupila na VŠ cestovního ruchu a díky tomu měla možnost podívat se do Turecka, kde strávila téměř rok. Právě tento erasmus jí velmi pomohl s angličtinou. Kája mluví plynule španělsky, německy i anglicky. Sama ale tvrdí, že nejlépe se jazyk naučí, když na ni někdo neustále mluví.

Splnila si svůj sen, vycestovala do Ameriky, cestovala po Evropě, zdokonalila se v jazycích, začala surfovat a zajímat se o zdravý životní styl. Stopem s kamarádkou cestovala z Argentiny do Chile, a pak se konečně vrátila zpět do České republiky.

Přečtěte si také: O buldočí povaze, NHL a cestě k 59. rovnoběžce – Petr Kozlík

Do teď to zní jako pohádka, prostě sen. Ale i tenhle příběh má své smutné části. Káje onemocněla babička, cestování při studiu bylo náročné a do toho všeho se zamilovala. Jak to my holky umíme, v tu nejméně vhodnou chvíli do toho nejméně vhodného člověka.

Jenže Karolína to nevzdala, má totiž jednu skvělou věc – pozitivní myšlení. Když věříte, že všechno bude dobré a děláte pro to maximum, tak to tak prostě bude. A nejspíš to vážně funguje, protože během chvíle už Kája surfovala na Hawaii.

Hawai nazývá nejlepším místem na celém světě. Když na ni vzpomíná, celá září a dodává, že jednou by chtěla bydlet právě tam. Tento ostrov je prý léčivé místo, kde si lidé rovnají své myšlenky. Kája ze začátku pracovala jako dobrovolník na farmě, kde spala v pralese ve stanu. Později si koupila od kamaráda van a přes týden cestovala po ostrově. No, a když se po třech měsících vrátila zpět domů, vše už bylo, jak mělo. Babička se uzdravila, škola byla dokončená a Kája připravená na další dobrodružství.

Kdo zoufá, že nemá na tohle cestování peníze, tak se dost plete. Kouzlem je umět si vše dobře zařídit. Pokud se domluvíte a nebojíte se, můžete často bydlet zdarma u místních obyvatel, dobrovolničit a mít tak zdarma stravu i střechu nad hlavou – i když občas jen plátěnou. A hlavně se můžete dostat do různých koutů naší Země. Tak seberte odvahu a jděte do toho. A pokud si ještě nejste něčím jistí, určitě kontaktujte někoho, kdo má s tímhle zkušenosti. Uvidíte, že vám níkdo vaše obavy nepotvrdí. Všichni vám řeknou pouze to, jak je to úžasné.

A nezapomeňte…. mějte POZITIVNÍ MYŠLENÍ !

Kam dál: Na začátku dlouhé cesty – Jitka Pecháčková


Tipy, jak se nebát a zařídit si život po svém, najdeš na Facebooku. 👍

Tags : Karolína Draxlerovápozitivní myšlení

Leave a Response