close
ExploreTipy

Poznej Berlín za 7 dní!

Berlín je město s nezaměnitelnou atmosférou. Město, které v sobě ukrývá mnohá tajemství. Město s temnou minulostí. A také město plné hipstrů, subkultur a alternativních klubů. Pokud jste fanouškem undergroundu ve všech směrech, bude se vám líbit. Na co rozhodně nezapomenout při návštěvě Berlína?

Největším symbolem Berlína je bezesporu Brandenburger Tor. Bez fotky s touhle bránou ani neodjíždějte. Kdo tu nebyl, jako by vůbec nebyl v Berlíně! V každou denní hodinu je tu záplava turistů, takže nepočítejte s tím, že budete na fotografii sami. Pokud se vydáte stále rovně podél silnice, dojdete k Siegessäule. A když se vydáte nahoru, prohlédnete si Berlín pěkně z výšky.

Alexanderplatz je nejznámější náměstí Berlína, kde máte na dosah dominantu města televizní věž a pozoruhodné hodiny. Také tu najdete několik obchodních center, například známý Primark. Ve dne i v noci je tu živo, a právě toto místo je středobodem města. Navíc z Berliner Fernsehturm dostanete ten nejvyšší možný výhled na Berlín.

Přečti si také: 5 důvodů, proč začít cestovat

Pokud se vám zalíbil Berlín z výšky, rozhodně se vydejte navštívit Reichstag. Na prohlídku této dechberoucí prosklené stavby si ale musíte vytvořit rezervaci dopředu, jelikož je o ni opravdu zájem.  S sebou dostanete audio průvodce, a tak se můžete procházet vlastním tempem.

Glazed building Reichstag, Berlin
Prosklená stavba, Reichstag

Holocaust Memorial znají určitě všichni. Že ne? A Yolocaust už vám něco říká? Toto ve skutečnosti temné místo je známé i tím, že si tu spousta lidí dělá až moc veselých selfíček. Mnozí tvrdí, že památník v podobě kvádrů totiž žádný holocaust nepřipomíná. Když se v něm ale projdete, zjistíte, že na vás stále méně a méně dopadá denní světlo. Za to tíseň na vás dopadá víc a víc. Určitě se vydejte i do muzea, které se nachází v podzemí pod památníkem. Naleznete tu dopisy obětí nebo příběhy rodin, včetně těch českých.

V centru města rozhodně nesmíte vynechat Muzejní ostrov, kde najdete pět významných muzeí a Berliner Dom. Jedná se o velmi strategické místo, protože máte všechna muzea pohromadě, a tak nemusíte nikam zdlouhavě přejíždět.

Bode Museum, Berlin, on purple sky
Bode Museum, Berlin

East Side Gallery stojí za to. Co s Berlínskou zdí? Část se zbourala a její sutiny se teď prodávají jako suvenýr. Přeživší části zdi teď slouží jako street artová galerie. Rozhodně se ale nejedná o kdejaké čmáranice! Malby totiž vypráví příběh, a i když jsou některé pestrobarevné, ve skutečnosti jde o velmi temný příběh. Příběh rodin, které tahle zeď rozdělovala, nátlaku, nesvobody a osamění.

K Berlínské zdi patří nepochybně i Checkpoint Charlie, který svého času sloužil jako hraniční přechod mezi Východním a Západním Berlínem. Nyní je vyhledávanou turistickou atrakcí, která se nachází přímo na křižovatce dvou ulic. Takže při focení na Instagram nezapomínejte na každodenní provoz.

Berlín je opravdu bohatý na noční život a stojí za to ho náležitě prozkoumat. Nejznámější a nejkultovnější klub široko daleko je Berghain. Pravděpodobně vás tam ale nepustí, protože návštěvníky si pečlivě vybírají, a tak se tam lidé dostanou třeba až na desátý pokus. Pokud budete odmítnuti, můžete navštívit například Badehaus, který se nachází nedaleko. Krásné prostředí u řeky pak nabízí třeba klub Watergate. Dekadentní místo, kde je vše tak trochu vzhůru nohama si můžete užít v Madame Claude. Berlín nabízí i spousty hidden barů, které se rozhodně nebojte objevit!

Kam dál: Za málo peněz hodně muziky, aneb jak na studentské cestování


Máš chuť vyrazit na cestu? Kompas a příběhy najdeš pravidelně na Facebooku. 👍 

Tags : Berlíncestovánípamátky

Leave a Response