close
ImprovePro Sebe

Sedmidenní výzva norského stylu

Možná jste již narazili na výzvu pod názvem “Hell Week”, a nechali se tím odradit. Není důvod, tato výzva vám může dát opravdu hodně. Využívají ji sportovci, úspěšní podnikatelé či studenti. Cílem této výzvy je totiž vyjít ze stereotypu a tak znovu objevit chuť do života, užívat si nejvšednějších věcí a změnit pohled na svět. To vše za neuvěřitelně krátkou dobu, tedy za sedm dní. Zdá se ti to nemožné? Nejdřív vyzkoušej. Je to jen sedm dní. Tak směle do toho!

Hell week má tyto základní pravidla:

1. Vstávej v 5:00 a jdi do postele ve 22.00. Vím, zní to šíleně, Ale jde jen o zvyk.

2. Bud soustředěný a pozitivně naladěný po celou dobu výzvy. Pracuj opravdu tvrdě, nehledej žádné výmluvy.

3. Striktně se drž uvedeného plánu.

4. Buď pozitivní, aktivní a energický.

5. Zákaz sledování televize. Soukromé hovory nech až po pracovní době. Vyřeš jen to, co je opravdu nezbytné

7. Po celý týden jez zdravě. Tedy žádné sladkosti ani fastfood.

Den 1. Návyky

Abys mohl být úspěšný, je třeba si uvědomit své silné a slabé stránky. Máš-li nějaké zlozvyky, které tě připravují o čas a energii, dneska s nimi můžeš skoncovat. Tvé dnešní úkoly jsou:

Udělej si seznam svých špatných a dobrých návyků. Urči si, kterých se chceš zbavit a které rozvíjet.

Popřemýšlej nad tím, které dovednosti ti nyní chybí. A také jaké kroky dneska můžeš udělat, aby ses k nim přiblížil.

Přečti si také: 6 věcí, které by ses měl naučit

Den 2. Osobní přístup a koncentrace

Druhý den výzvy se zaměříš na schopnost se soustředit a na důležitost správného postoje k životu.

Postoj. To, zda se ti podaří uspět, záleží mimo jiné i na tvých pocitech. Všechno je o postoji, který zaujmeš. Pokud budeš věřit, že dosáhneš svých cílů, jsi o krok blíže, než když si nevěříš.

Koncentrace. Vyzkoušej mindfullnes, tedy umění a schopnost se zaměřit v daný čas pouze na jednou věc na tu, kterou právě děláš. Díky tomu si uvědomíš přítomný okamžik. Protože jen právě ten můžeme svým konáním ovlivnit. Zbavíš se tak špatných pocitů z minulosti či strachu z budoucnosti.

Den 3. Plánování cílů

Dnešní den je o časovém managementu, stanovení priorit a naplánování svých cílů. Každý z nás má dostatek času. Jde tedy jen o to, umět jej efektivně využít. Efektivní plánování je založeno na určení si priorit. Proto si dnes vytvoř týdenní, ideálně však měsíční plán, který bude obsahovat práci, koníčky ale i odpočinek. Cílem je, aby plán byl balancovaný a dával prostor i sebereflexi a posouvání se ve vytyčených cílech.

Den 4. Ven z komfortní zóny

Tento den je skutečná výzva. I když to pro tebe nebude nic příjemného, bude pro tebe skvělou zkušeností. Dává ti prostor čelit svým strachům a řešení nepříjemným záležitostem. Díky tomu se zbavíš strachu překonat překážky. Jen tak se můžeš dostat dál. Navíc, dnes nespíš. Každý má své obavy a strachy. Jen o nich nemluvíme. Jsou jak kostlivci ve skříni. Vše, co máš v hlavě, tě brzdí dělat to, čeho bys chtěl dokázat. Přiznej si, že tě tvá práce již delší dobu nenaplňuje. Napiš si seznam, co očekáváš od práce a sepiš výpověď. Přiznej si, že ten rozhovor, který měsíce odkládáš, stejně musí jednou proběhnout. Obavy z nepříjemných situací nejsou ve výsledku tak velké, jak si je představujeme. Tím, že si je přiznáme a jsme schopni jim čelit, otevíráme prostor novým nápadům. Pokud je možné udělat krok k vyřešení některého problému, udělej ho. Pokud to není možné, naplánuj si, kdy ho uděláš. A to co nejdříve. Nic neodkládej.

Udělej dneska něco neobvyklého, co jsi už dlouho odkládal. Může to být sport, či dokončení projektu, na který jsi zatím neměl čas. Že se ti do toho nechce? Tím lépe. Nezapomeň, dneska nespíš. Tedy žádné výmluvy. Překonání sama sebe ti dodá sílu. Máš dost času na dlouho odkládané činnosti.

Den 5. Den odpočinku a relaxace

Vzhledem k tomu, že jsi celou noc nespal, tě čeká zasloužený odpočinek. Připrav si vydatnou a zdravou snídani. Pak záleží na tobě, čím se odměníš. Máš-li energii, můžeš jít na nějaký výlet, či sportovat. Pokud ne, nevadí. Můžeš zůstat v posteli s dobrou knížkou, či jít do kina.

Den 6. Don´t Worry Be happy

Po včerejším odpočinku je tvá mysl naladěna pozitivními myšlenkami. Využij toho a soustřeď se jen na pozitivní emoce. To ti ukáže, jak je důležitá síla myšlení. Pokud jsi pozitivní, pozitivní věci se ti stávají. Pokud tě i přesto napadne nějaká negativní myšlenka, zkus ji nahradit pozitivní. To ti dá potřebné sebevědomí.

Den 7. Zasloužená odměna

Jsi skoro u konce týdenní výzvy. Přesto je tento den nejdůležitější. Dává totiž prostor k sebehodnocení Co sis díky této výzvě uvědomil? Co ses o sobě naučil? Jaké pro tebe bylo vstávat o páté ráno a chodit spát v deset večer? Bylo těžké dodržet stanovená základní pravidla? Změnil se tvůj postoj k životu?

Na konci této výzvy bys měl mít nový pohled na život. Měl bys získat energii a chuť jít do výzev. Pokud na sobě pozoruješ výsledky, je to jedině dobře pro tebe. Přichází odměna. Dopřej si něco, po čem toužíš již delší dobu.

A co ty? Jdeš do toho?

Tip: Vzhledem k tomu, že 4. den výzvy nespíš, doporučuji začít v úterý. Tak den beze spánku vychází na pátek. Tedy máš víkend na potřebnou regeneraci.

Kam dál: Změň svůj život jednou hodinou denně


Jsi ještě hladový? Tak se mrkni na naše čerstvé menu na Facebooku. 👍

Tags : norskápravidlasedm dnítýdenvýzva

Leave a Response