close
Improve

Síla pozitivního myšlení

Naše myšlení ovlivňuje náš život. Když se někdo tváří jako bublina a ke všemu přistupuje s odporem a pesimisticky, tak toho v životě moc nedokáže. Navíc může svým chováním otrávit i ostatní. Naopak pozitivně smýšlející člověk nemotivuje jen sebe, ale i své okolí.

Mnozí z vás tomu třeba nevěří, ale zkuste se nad tím zamyslet. Například dostanete ve škole nějaký úkol nebo zadání seminární práce. Když k tomu budete přistupovat negativně a říkat si: „Toho je hrozně moc, to nemám šanci do toho termínu zpracovat,“ nebudete mít ani chuť začít úkol dělat. Naopak pokud si řeknete: „Je toho sice hodně, ale není toho zas taková hromada, abych to nezvládl,“ uvidíte, jak se vám bude lépe pracovat.

Pozitivní myšlení však není popírání negativních pocitů nebo nálad. Naopak, tyto chmury musíme prožít, ale dívat se tak říkajíc „za lepším zítřkem“ a nechat vše odejít. Snažte se vidět pozitiva i tam, kde by je mnoho lidí nehledalo.

Příklad ze života

Cyklista Lance Armstrong tvrdí, že rakovinu přežil díky svému pozitivnímu myšlení a víře v uzdravení. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu varlat v roce 1996. Postupem času se ale rakovina rozšířila až do plic, břicha a mozku. Tehdy mu lékaři oznámili, že nemá ani poloviční šanci na přežití. Světový šampión se však nevzdal a po uzdravení dál pokračuje ve své kariéře. Podle svých slov, za vše vděčí pozitivnímu myšlení. Také díky němu se pro lékaře vynořila otázka: Může pozitivní myšlení ovlivnit naše zdraví? Mnozí z mediků této teorii nedávají ani sebemenší šanci, což je pochopitelné.

Jak získat pozitivní myšlení?

Pokud nevíte, jak na pozitivní myšlení, přečtěte si knihu od Normana Vincenta Peale s názvem „Síla pozitivního myšlení“ (The Power Of Positive Thinking). Tato knížka, ovlivnila život spoustě Američanů. Čtivým a nenásilným způsobem přibližuje Starý a Nový zákon. Jejich linie však vychází z jeho dlouhodobých zkušeností a pravdivost svého tvrzení ukazuje na skutečných příbězích. Podle slov autora právě četba pravdivých příběhů otevře lidem oči a díky nim pochopí, že pozitivní myšlení je důležitá součást šťastného života.

Pozor, ale i u pozitivního myšlení mohou nastat chyby! Můžeme sice myslet pozitivně, ale kvůli špatnému životnímu postoji stále nebudete šťastni.

Přečtěte si také: Nehroť to: Pár tipů, jak být pozitivní a nezbláznit se z toho

Jaké chyby to jsou?

1) Nemáme životní cíle – Nemáme jasno v tom, co chceme. Když nemáme jasný cíl, nemůžeme vědět, jestli kroky, které v životě podnikáme jsou správné, či nikoli.

2) Věci, které jsou pro nás důležité, neděláme naplno – Lidé se nezaměřují plně na to, co je opravdu důležité. Dělají méně důležité věci, které nejsou tak složité.

3) Neřídíme se vlastními názory – Uvědomte si, že každý z nás čas od času opakuje něco podle většiny, aniž by na to měl stejný názor. Prostě se přizpůsobíme jako ovečky ostatním. A to je špatně! Když si myslíme něco jiného, musíme to říct nahlas. Řiďme se jednoduše podle sebe.

4) Nedokážeme dostatečně „prodat“ naše schopnosti – Když něco umíme, nesmíme se bát to ukázat.

5) Stále se zabýváme minulostí. Co by bylo kdyby… – Minulost se už změnit nemůže. Jediné, co bychom měli, je poučení se z chyb. To, co můžeme změnit začíná právě v tomto okamžiku, tak nač se utápět v tom, co bylo.

6) Řešíme věci, se kterými my sami nic neuděláme – Chceme třeba, aby se k nám někdo choval jiným způsobem. S tím ale sami nezmůžeme nic. Pouze nad sebou máme úplnou kontrolu, a tak taky od sebe musíme začít.

7) Myslíme negativně – Často o sobě zbytečně pochybujeme a nevěříme si. S tím je třeba přestat. Věřit si prostě musíme.

Chceš si procvičit pozitivní myšlení? Nevíš, jak na to? Na týden.cz ti poradí. Uvidíte, jak vám pozitivní myšlení obrátí život k lepšímu.

Kam dál: Pozitivní myšlení – Karolína Draxlerová


Čerstvé menu pro všechny hladové na Facebooku. 👍

Tags : chybypozitivní myšlenísílaŽivot

Leave a Response