close
Explore

Stáž v Londýně aneb Keep Calm and Drink Tea – Monika Felgrová

English breakfast? Ptá se mě mladá slečna v dobře padnoucí pracovní uniformě. Lehkým pokynutím hlavy a pousmáním jí dám najevo, že tento druh čaje mi bude plně vyhovovat. Pohledem se vrátím zpět ke stolu, k právě probíhající pracovní schůzce. Sedíme v lobby londýnského hotelu Dorchester, jednoho z nejprestižnějších hotelů světa.

Před pár měsíci jsem přijela do Londýna na pracovní stáž v rámci programu Erasmus+. Mimo práce pro neziskovou organizaci se mi naskytla příležitost pracovat pro jednu PR a marketingovou konzultantku. Vedle marketingových průzkumů, zpracovávání tržních analýz a press monitoringu bylo mojí náplní práce spoluorganizování B2B konference.

Jedním z prvních úkolů bylo najít vhodné místo pro uskutečnění prvního ročníku konference, která měla podle přání klienta účastníky oslnit nejen programem, ale i prostředím. Jak známo, hotely nabízí různé konferenční místnosti, umožňující pořádání meetingů, oslav či svateb. Ikonický Dorchester se tak jevil jako ideální místo.

Ohromená prostředím, které mě obklopuje, a nalívajíc šálek čaje servírovaný v krásném porcelánu, se snažím nedat najevo svou nervozitu a přirozeně konverzovat. S dvěma manažery hotelu, kteří mají plánování akcí na starost, a spolu s mou vedoucí probíráme podrobnosti konference a upřesňujeme naše požadavky tak, aby nám mohla být vypracována detailní nabídka. Když už se zdá, že vše důležité bylo řečeno, následujeme manažery na prohlídku hotelových prostor. Procházíme jednotlivé místnosti a diskutujeme nad jejich vhodností pro naše účely. Když jsme zpět na recepci, podáním ruky a vřelými slovy se s námi zaměstnanci hotelu loučí.

Přesto, že máme domluvené další schůzky v neméně krásných hotelech, shodly jsme se, že tento může být jen stěží překonán. Od hotelu už jdu sama. Míjím Hyde Park, v samotném srdci Londýna, a neubráním se velkému úsměvu na tváři. Kolem mě je ruch, ale já se cítím uvolněná a neskutečně spokojená. Vždy bylo mým snem žít a pracovat v Anglii. Netušila jsem, jakou sílu a odhodlání mi ale tato zkušenost dá. Tenkrát jsem si uvědomila, že žiju svůj sen.

V plánování konference jsme pokračovaly dále, stálo před námi ještě mnoho úkolů. Díky příležitosti vyzkoušet si tento druh práce jsem si uvědomila, že právě event management je oblastí, která mě baví, a které bych se ve své budoucí kariéře ráda věnovala. Z Londýna jsem se sice musela vrátit na rok pokračovat ve studiu, ale již za pár dní odjíždím na další stáž. Tentokrát do Španělska a světe div se, do společnosti organizující akce.

MONIKA FELGROVÁ

Studentka Fakulty ekonomicko-správní, Univerzity Pardubice. V současné době asistentka event managera v Indigo Travel & Events ve španělské Malaze.

Kam dál: Z maloměsta do světa financí – Petr Rieger


Čerstvé menu pro všechny hladové na Facebooku. 👍

Tags : event managementLondýnMonika Felgrovástáž

Leave a Response