close
Explore

Vojta z Feedyou: Z Pardubic do San Francisca

Sobota, jedenáct dopoledne. Většina kámošů je na brunchi ve fancy kavárně a my dosedáme na americkou půdu. V kostech cítíme, že nás čeká úžasné dobrodružství. Tady jsou moje postřehy z křemíkového údolí.

A proč jsme odjeli do slunné Kalifornie? Každý rok se tam koná jedna velká “slezina” technologických startupů. Tahle akce se jmenuje TechCrunch Discrupt a ve startupovém světě to opravdu něco znamená. Řekněme, že když jedete na tuhle akci, dostáváte přístup k zajímavým lidem z ještě zajímavějších společností – je tedy úplně běžné, že se při snídani bavíte s vývojářem Applu, šéfkou brandu Uberu anebo nějakým investorem, který vás dokáže jedním šekem vyšvihnout do pomyslné síně startupové slávy.

Já jsem tam byl poprvé. A bylo to úžasné! Ale hezky po pořádku…

Schůzka s bandou katů

Jako startup z Pardubic nemáte moc šancí se dostat jen tak do Silicon Valley. Tedy, pokud jste nevymysleli technologii, která mávnutím kouzelného proutku zastaví globální oteplování, vyléčí rakovinu anebo vyřeší jiný globální problém. My jsme se na TechCrunch probojovali v rámci programu CzechDemo pod záštitou agentury CzechInvest a Czech ICT Alliance. A postup byl zdánlivě jednoduchý. Museli jsme odprezentovat náš projekt před “skupinou katů”, kteří rozhodli, jestli pojedeme. 

Cesta přes velkou louži

Dostali jsme zelenou a začali balit. K tomu, abyste se dostali do Silicon Valley vás (jako Čecha) dělí jedna podstatná věc. Oceán (čti: 14 hodin cesty, přestup na mezinárodních letištích, hledání těch správných gatů a 9 hodinový jet lag). Nicméně to se dalo nějak zvládnout. Přece jenom – je to Silicon Valley, místo, kde se odehrávají ty nejzásadnější technologické revoluce, evoluce a inovace. Kvůli tomu vydržíš i rozhozený režim z časového posunu.

Čti taky: Aleš Nešetřil – Nikdy se nezastavit

Očekávání bylo jednoduché – užít si to, načerpat atmosféru a seznámit se s lidmi. A mimo jiné zvalidovat náš produkt a omrknout konkurenci.

“Tohle nikdo nemá!”

Ve feedyou dnem a nocí pracujeme na chatbotu (říkáme mu feedbot), který s vámi bude schopen komunikovat 24/7/365. Bavit se s vámi o vašich vášních, zájmech a zkušenostech a na základě toho vás krmit těmi správnými znalostmi a příležitostmi. Tato technologie má neuvěřitelný potenciál. Zapojujeme do ní prvky strojového učení a upřímně musím říct, že je to nářez. 🙂 Bál jsem se, že s tím nikoho v San Franciscu nepřekvapíme a že získáme zpětné vazby typu: “My tenhle problém vůbec neřešíme”. Ale opak byl pravdou – všichni, s kterými jsme se bavili, byli naprosto odrovnaní naším řešením. Nikdy nikoho nenapadlo použít tak jednoduchou věc na vyřešení tak složitého problému. Pak jsme přišli my.

A tak jsme si začali užívat Kalifornie!

V Silicon Valley jsme byli od soboty do čtvrtka. Potkali jsme neuvěřitelné lidi, VC investory, mentory a úspěšné startupisty. Měli jsme šanci se dozvědět více o fungování startupu v Americe od známých českých startupů jako CorinthBattSwap, STRV a další. Získali jsme nové kontakty na komplementární projekty, kteří s námi chtějí formou cross-promotion spolupracovat, projeli se na trajektu kolem Alkatrazu, ochutnali pravý americký hamburger a to nejlepší – přesvědčili se na vlastní kůži, že jsme první na světě, kteří používají pro personalistiku umělou inteligenci.

Jsme doma a plánujeme další cestu

Pobavit se s takovými kapacitami, jako je Radek Janků z BattSwap nebo Ondra Homola z Corinthu (viz fotka výše), vám otevře oči. My jsme se vrátili domů, do Pardubic, a začali uvádět věci ještě do většího pohybu, než předtím. Jsme motivováni tím, že náš projekt dává smysl – problém, který řešíme, je globální a my máme technologii, co to vyřeší.

Kam dál: Luboš Volkov: Na celý rok jsem se zavřel doma a pracoval na imaginárních aplikacích


Čerstvé menu pro všechny hladové na Facebooku. 👍

Tags : feedyousilicon valleystartuptechcrunch

Leave a Response