close
Explore

Zázraky se dějí, sny se plní. Stačí za nimi jít. – Eva Simkovičová

Jmenuji se Eva Simkovičová. Jsem studentkou Fakulty ekonomicko-správní, Univerzity Pardubice. Vicemistryně České republiky v Bikiny Fitness a v současné době stážistka v Robert Bosch GmbH v Německu.
Je pondělí a já sedím v zasedačce na oddělení nepřímého nákupu. Kolem mě sedí kolegové a já představuji zbytku osazenstva projekty, na kterých pracuji. Šéf se ptá na detaily, já odpovídám. Jeví se to jako normální schůzka až na to, že celý rozhovor probíhá v němčině. Sedím na pobočce jednoho z největších zaměstnavatelů v Německu a předního výrobce automobilových součástek a čipů – společnosti Robert Bosch GmbH. Když dokončím svou část a slova se ujme kolega, přemýšlím, jaká shoda náhod a okolností umožnila, abych právě tady mohla být. Ale pěkně popořádku.

Psal se rok 2010. Bylo pondělí a já stála před budovou Gymnázia Jihlava – šťastná, s úsměvem od ucha k uchu a s úspěšně složenou maturitou. Měla jsem tehdy pocit, že se mi otevírá celý svět. Po prázdninách jsem nastoupila na Fakultu ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. A stejně jako pro každého čerstvého vysokoškoláka to byl i pro mě rok velkých změn.

Když malá změna způsobí velké věci

Jednou z největších změn pro mě bylo (vedle nového bydlení, systému výuky a naprosté svobody) rozhodnutí skončit s moderní gymnastikou, které jsme se věnovala 15 let. Jelikož bylo moje tělo zvyklé na každodenní pohyb, hledala jsem přirozeně vhodnou alternativu. A našla jsem fitness. Začalo to jako občasné chození do posilovny, až se ze mě na samém konci stala závodnice Bikiny Fitness. Na podzim 2012 jsem vyjela na Mistrovství světa v Bodybuildingu a Fitness do Budapešti, následovala jarní sezona 2013 a s ní spojené Mistrovství Evropy v Santa Susanně ve Španělsku a Mistrovství ČR, kde jsem vybojovala titul vicemistryně České republiky.

Po těchto dvou závodních sezonách jsem si potřebovala chvíli odpočinout. Čekal mě poslední ročník studia, státnice a obhajoba závěrečné práce, na jejímž konci stál vytoužený titul Bc. Ovšem zvládat školu a k tomu se naplno věnovat posilování zkátka nešlo. Díky zvolněnému tempu jsem ale konci června 2013 úspěšně odstátnicovala a na podzim nastoupila na magisterské studium na mé alma mater.

Na zkušenou do světa

Zimní zkouškové jsme přežila ve zdraví a na letňák jsem se rozhodla sbalit si svých pár věcí a vyjet na Erasmus studijní pobyt. Jako cílovou stanici jsem zvolila Portugalsko – přesněji řečeno souostroví v Atlantském oceánu jménem Madeira. Když nad tím zpětně uvažuji, bylo to moje nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla udělat. Čekalo mě neskutečných 6 měsíců na pohádkovém ostrově, kde teplota po celý rok nespadne pod 21 stupňů. Učiněný ráj!

Nejen proto jsem ale za tuto zkušenost vděčná. Zjistila jsem, že teprve za hranicemi vlastní komfortní zóny se vám otevřou obzory, osamostatníte se a poznáte sami sebe. Zlepšíte se v cizím jazyce, i kdybyste odjížděli třeba jen s pár naučenými slovíčky. Naučíte se vyjadřovat a přestanete se bát komunikace jako takové. V určitých situacích se jednoduše musíte vyjádřit a najednou zjistíte, jak přirozené to vlastně je.

Nový domov – Německo

Po návratu z Madeiry jsem získala pozici praktikantky ve společnosti Bosch Jihlava s.r.o. a začal pro mne náročný rok 2015, ve kterém mě čekalo dokončení posledního ročníku studia, práce na oddělení nákupu společnosti Bosch a k tomu psaní diplomky. Zprvu jsem myslela že to zkátka nepůjde skloubit, ale pokud má člověk pevné odhodlání, zvládne cokoliv. Proto i já dnes můžu (přiznávám, že po roce intenzivní práce) s hrdostí před své jméno připsat 3 kouzelná písmenka: I, N a G :-).

Přečti si také: Poznej Berlín za 7 dní!

Po státnicích mě čekaly ještě tři úžasné měsíce prázdnin, na jejichž konci jsem už věděla, že odjíždím směr Německo – do města Stuttgart, které je srdcem společnosti Robert Bosch. Právě teď sedím ve vlaku a vracím se po krásných deseti dnech strávených v Čechách s mou rodinou, přítelem a přáteli do mého současného domova v Německu. A už se nemůžu dočkat, co přinese další rok. Jak pravil William Shakespeare: „We shall see wonders!“ A měl pravdu. Zázraky se dějí a sny se plní. Stačí za nimi jít.

Kam dál: Cestuj, poznávej a dělej si co chceš – Monika Čápová


Tipy, jak se nebát a zařídit si život po svém, najdeš na Facebooku. 👍

Leave a Response