close
ImprovePro SebeTipy

Změň svůj život jednou hodinou denně

Znáš to. Ráno vstaneš, vypiješ rychle kafe a utíkáš do práce nebo do školy. Celé dopoledne se nemůžeš dočkat na tu chvíli klidu, na chvíli obědové přestávky. Jenže pak zjistíš, že ani oběd nestíháš. Tak nezbývá nic jiného, než čekat na další oázu klidu. Na tu chvíli, kdy za sebou konečně zavřeš dveře a utíkáš domů.

Celou cestu přemýšlíš, jak se nejdřív rozplácneš k oblíbenému seriálu a užiješ si chvíli sám pro sebe. Zkontroluješ Facebook, Twitter, Instagram. Objednáváš pizzu, otevíráš víno, zapínáš seriál. Samozřejmě jen jeden díl, jen tak na odreagování. Když začínáš další sérii, všimneš si, že už je nějak moc hodin. Vlastně před hodinou jsi měl dávno spát. Všechno, co jsi chtěl udělat odsouváš na zítra. Ráno vstaneš a už se těšíš až přijdeš z práce, protože včera ten díl skončil napínavě.  Ale samozřejmě jen jeden díl, protože máš spoustu práce a nemůžeš jen tak nic nedělat…

Využij volný čas produktivně

Kdy jsi naposledy dělal něco, co tě baví a zároveň to bylo produktivní? Kdy se z našich životů stalo jen sledování životů ostatních přes sociální sítě? Pravdou je, že jsme se přestali věnovat sami sobě. Všechnu energii věnujeme do životů ostatních. Sledujeme jejich úspěchy a tiše závidíme. Že by se nám takový úspěch také líbil? Tak musíme začít sami u sebe!

Přečti si také o tom, jak najít svoji vášeň.

Říkáme, že nemáme na nic čas, ale přitom stačí pouze jedna hodina denně. Jedna hodina každý den ti může skutečně změnit život. Můžeš dělat cokoli – učit se slovíčka jazyka, který jsi chtěl vždycky umět, naučit se psát všemi deseti… Uvidíš, že se po pouhé hodině budeš cítit šťastnější, že jsi opravdu udělal něco pro sebe.  Čím víc šťastnější budeš, tím víc i produktivnější. Nezapomínej, že každá dovednost, která tě odděluje od ostatních se ti může jednoho dne hodit. Takové nicnedělání totiž může vést až k depresím. A to je závažný problém.

Co tedy dělat?

Čtení  Zní to jako otřepané klišé, ale čtení je činnost, díky které se hodně dozvíš. Buď nějaké informace, nebo si aspoň zdokonalíš jazykové schopnosti a fantazii. Můžeš číst jakýkoli žánr, přes beletrii po literaturu faktu. Pokud čtení věnuješ hodinu denně, můžeš přečíst klidně jednu knížku týdně. Navíc knížky jsou dobré konverzační téma, uvidíš kolik tvých kolegů je skrytých knihomolů!

Osobní projekty  Vždy jsi chtěl být fotograf, webmaster nebo pomáhat jako dobrovolník? I když máš práci, člověk se musí někde realizovat. A to se v práci často nestává. Zdokonaluj se proto ve svých snech, nikdy nevíš, jestli tě právě ony nebudou jednou živit.

Nové kontakty  Ne vždy stačí, že jsi v něčem opravdu dobrý. Musíš potkat ty správné lidi, kteří ti tvůj sen pomohou uskutečnit. Sbírej nové kontakty, všude. Nikdy nevíš, jestli třeba ta starší paní v tramvaji, co si s tebou zapáleně povídá o přesazování kytek, nemá jen tak náhodou vnuka v tvé vysněné firmě.

Až půjdeš zítra z práce, tak si zkus vyhradit hodinu na něco, co má skutečně smysl. Žádný seriál ti nikam neuteče. Chutnou kávu si můžeš dopřát i u vypisování slovíček. Odměnou ti bude dobrý pocit, že jsi volný čas strávil produktivně. A nakonec zjistíš, že stihneš i ten seriál. Zábava bez výčitek je stejně ta nejlepší!

Kam dál: Dělej to, co tě baví


Tipy, jak se nebát a zařídit si život po svém, najdeš na Facebooku. 👍

Tags : jedna hodinaproduktivnostzměna života

Leave a Response